لوگو فونت انجمن

کارگاه آموزشی بین المللی طیف سنجی بازتابی (نقطه‌ای و تصویری) در کشاورزی دقیق

کارگاه آموزشی بین المللی طیف سنجی بازتابی (نقطه‌ای و تصویری) در کشاورزی دقیق با مشارکت موسسه تحقیقات خاک و آب، سازمان تحقیقات ملی ایتالیا_موسسه روش شناسی مطالعات محیطی (CNR-IMAA)  و انجمن علوم خاک ایران برگزار گردید. این کارگاه آموزشی در روزهای شنبه و یکشنبه مورخ 27 خرداد و 28خرداد، 3و 4 تیر 1402 برگزار شد. هدف از برگزاری کارگاه آشنایی پژوهشگران کشاورزی و به ویژه خاکشناسی با طیف بازتابی و کاربرد آن در کشاورزی دقیق بود. این کارگاه به بررسی نیازهای کشاورزی دقیق از نظر تجهیزات پرداخته و طیف سنجی بازتابی را به عنوان یکی از مهمترین فنآوری های مهم در این زمینه معرفی شد. در این کارگاه شیوه استفاده از طیف سنجی در سطح آزمایشگاه و مزرعه، کاربردهای آن در کشاورزی دقیق، انواع روش‌های پیش پردازش و مدل‌سازی  داده‌های طیفی برای کمی سازی ویژگی های خاک و گیاه به صورت تئوری و عملی تشریح شد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

با توجه به اهمیت روز افزون علوم خاک در بهبود وضع جوامع بشری و نقش انجمن­های علمی به عنوان تشکل­های غیر دولتی و مردم­نهاد در توسعه علمی و اجرایی جامعه، انجمن علوم خاک ایران با هدف شناساندن همه جانبه این علوم و اعتلای کیفیت آن در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی، و اجرایی تشکیل شده است. رسالت این انجمن، تلاش در گسترش علوم خاک در ابعاد نظری و عملی از طریق نشریات و رسانه­های جمعی، برگزاری همایش­های تخصصی و علمی، کارگاه های آموزشی و .. در راستای توسعه پایدار کشور است.

آخرین اخبار و مقالات

ارتباط با ما

نشانی دبیرخانه :

 

البرز- کرج- بخش مرکزی- پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران- گروه علوم و مهندسی خاک- طبقه همکف- انجمن علوم خاک ایران

 

شماره تماس : ۰۹۹۱۲۵۱۴۹۵۲

 

ایمیل : soilscience.sssi@gmail.com

در خبرنامه انجمن علوم و خاک ایران عضو شوید

درخبرنامه انجمن علوم و خاک ایران عضو شوید و از آخرین اخبار این رویداد اطلاع پیداد کنید

Translate »
×